Strava kohalik legend marsruudil “Synlab – surnuaed”

Lõpuks ometi saan öelda enda kohta “legend”. Täpsemalt öeldes siiski “kohalik legend” ja veel täpsemalt öeldes, siis Strava local legend marsruudil “Synlab – surnuaed”.

Strava local legend

Peale “Endomondo surma” eelmise aasta lõpus, on üle 50 miljoni kasutajaga Strava maailma parim liikumisharrastuse äpp. Strava on ka parim vahend, et teha GPS kunsti ja oluliselt informatiivsem kui mitmed teised analoogsed lahendused.

Mitmes mõttes on Strava ka liikumisharrastajate Facebook, sest selles saab jälgida sõpru, nende läbitud teekondi, visata neile pöidlaid (kudos) ja jätta kommentaare. Stavas saab luua avalikke ja privaatseid klubisi ning teha omavahelisi challengeid

Strava tasuta lahendus peaks rahuldama umbes 90% Eesti liikumisharrastajate vajadusest. Kuna ma võtsin selle aasta eesmärgiks läbida joostes 2021 kilomeetrit, siis otsustasin investeerida 59 eurot (ca 5 eurot kuus), et kasutada selle tasulist lahendust, mis annab sisukamat infot ja võimaldab mõne asja rohkem. Näiteks luua segmente. 

SynLab – Surnuaed

Kunagi küsiti Mnemoturniiris, et kuidas rahvakeeli nimetati Tallinna esimest trolliliini, mis sõitis marsruudil Estoonia -> Hipodroom. Õige vastus oli “Teaduste Akadeemia -> Hullumaja”.

Sellest ja tänasest olukorrast tulenevalt lõin ka Stravasse mõne segmendi, millest Filtri tee ja Siselinna kalmistu vaheline kergliiklustee sai Stravas nimetuse “Synlab – surnuaed”. 

Kõik, kes Stravat kasutavad, ning seda teekonda läbivad, saavad vaadata, mis on nende personaalne tulemus nii sellel kui kõikidel teistel joonistatud segmentidel kui ka kõikide teiste tulemusi. Näiteks kiiruse põhjal olen oma kõige kiirema jooksu tulemusel selles segmendis 206 läbinud jooksja seas alles 64. kohal, kõige kiiremini jooksis Synlabist surnuaeda Priit Suurküla. 

Aga Strava on loonud ka huvitava lahenduse, mis kannab nimetust Local Legend. See on inimene, kes viimase 90 päeva jooksul on sama marsruuti kõige rohkem läbinud, olenemata läbitud tempost. Viimase 90 päeva jooksul on Synlabist Strava abil surnuaeda jooksnud 103 inimest. 

Local Legends lahendus oli hiljuti vaid loetud riikides, alles täna avastasin, et asi on ka Eestisse laienenud. Ja alles täna avastasin, et olen ise sellel marsruudil “kohalik legend”, sest viimase 90 päeva jooksul olen 1,2km teekonda Synlabist surnuaeda läbinud 42 korda. Lisaks olen 35 korraga legend veel ka “Tramm tuleb”, “Tehnika tänav” ning “Delo Tehniki Part One” segmendis.

Eraldi saab vaadata ka naiste arvestust, kus minu abikaasa Liina on viimase 90 päeva jooksul 28 Stravat kasutanud naisterahva seas 18 korraga samuti esimene. 

Järvevana teel, kus kahe jalakäijate tee vahele lõin samuti ühe segmendi, olen hetkel teisel kohal, sest keegi Stan on seda teekonda rohkem läbinud.

Nike Run Club jt?

Otsustasin end rohkem liigutama hakata peale seda kui personaaltreener Liis Arula kutsus osalema aastases jooksuvõistluses, mille eesmärgiks oli 1202km läbida, aga selleks pidin endale Nike Run Clubi äpi laadima. Tore lahendus, mille parimaks osaks on vast jooksu lõpus antavad helikommentaarid stiilis: “Remember the morning when You was thinking NOT going to run. Well, you did it!” või “Look what You did! Now I have to go to run“, aga muu osa on selles jama.  

Kuigi on ühest äpist võimalik teise tulemusi kanda, siis hetkel panen liikumisel mõlemad äpid korraga käima, sest võistlus on vaja ju võita. Hetkel on pea 400km jooksnud Tanel “Nike” Einaste selles minust üle 400km ma jäänud. Olgu see talle motivatsiooniks. 

Kokkuvõttes on tegemist spordihuumori valdkonda kuuluva arvamusega, sest tegelikult ei ole erilist vahet, kas kõnnid, jooksed või sõidad rattaga ja kasutad mõnda äppi või mitte. Aga paganama lahe on need kilomeetrid ja läbitud teekonnad siiski kirja saada, mõnele sõbrale paar kudost visata ja hinnata, et aprillikuus olin ma oluliselt kehvem kui märtsis. 

Sellegipoolest, järgmine kord kui ma Filtri tee kergliiklusrajal jooksen, siis vastutulijad võiks kohalikku legendi tervitada 🙂